Jeśli postąpiłeś według poprzedniego wpisu, to już wiesz, co jest do zrobienia w twoim domu. Przypominam o konieczności ustalenia priorytetów: najważniejsze są elementy konstrukcyjne i instalacje, bo te zaniedbane mogą Cię wpuścić w poważne terapaty szybciej, niż Ci się wydaje. Wszelkie kwestie wykończeniówki zaplanuj w drugiej kolejności.

Co dalej?

Sprawdź, w jaki sposób usuwa się poszczególne usterki. Niegłupim pomysłem jest założenie sobie konta na jakimś forum budowlanym, na przykład na stronie murator. Nieocenionym źródłem informacji jest także serwis Youtube, jednak filmy mogą nie wyjaśniać wszystkiego i po to masz konto na forum – możesz dopytać inne osoby, jak dobrać materiały, w jakiej kolejności optymalnie jest wykonać poszczególne etapy.

Jak już wiesz, w jaki sposób usunąć usterki, przystąp do planowania zaopatrzenia. Przede wszystkim zaprzyjaźnij się z serwisem allegro i programami do automatycznego licytowania – mnie udało się kupić piękne klamki do wszystkich drzwi w domu za mniej, niż 100 PLN, tylko dlatego, że je licytowałem i proces zakupu rozłożyłem na kilka tygodni (licytowałem po jednym opakowaniu, bo tak sprzedawcy wystawiali je na aukcje).

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów pozostaje już tylko działanie – trzeba remont wykonać.

Dodatkowy tip: żeby remonty nie rozciągały się w nieskończoność, ja wyszukuję na allegro materiały do kilku prac remontowych równocześnie, nie jest to trudne, jeśli posiadasz jakiś plan, wraz z określonym zapotrzebowaniem, a także sumiennie odhaczasz kolejne pozycje na liście zakupowej. W moim przypadku z tego powodu, że jakieś materiały do mniej ważnego remontu wylicytowałem wcześniej, zdarzało się zmieniać pierwotnie ustaloną kolejność remontów – to nic, dobry plan poddaje się modyfikacjom.

Top 50 rzeczy na COVID – 27/50 – remonty