Jan Haverkamp ekspert Greenpeace ds. energetyki jądrowej mówi że energetyka jądrowa jest niebezpieczna i jako przykład podaje awarię w Fukushimie. Jednak jak powszechnie wiadomo elektrownia ta była dość starą konstrukcją która miała być już niedługo zamknięta.

energetyka atomowa

Źródło: Wikipedia

Dodatkowo Japonię nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 9 w skali Richtera. Jak czytamy na Wikipedii takie trzęsienia ziemi występują z częstotliwością 20 lat, co jest bardzo dużym okresem. Uszkodzenia jakie odnotowało spowodowały śmierć 2 osób a 21 zostało rannych jak na trzęsienie o takiej sile które pojawia się bardzo rzadko i dodatkowo nie zawsze tam gdzie jest elektrownia atomowa.

Dzisiejsze reaktory atomowe budowane są w jeszcze lepszych technologiach bezpieczeństwa które pozwolą na jeszcze lepsze zmniejszenie ryzyka awarii.
Według eksperta należy postawić na rozproszone źródła energii odnawialnej. Zgadzam się ale bez obecności atomu w naszej energetyce gospodarkę czeka zastój, a nas samych coraz większa ciemność. Należy rozwijać te dwie technologi i nie koncertować się tylko na jednej bo oby dwie mają swoje wady ale razem bardzo dobrze siebie uzupełniają.

Zobacz też inny wpis: usługi BHP dla firm – jak wybrać?

Tagged on:     

Dodaj komentarz