Zrobiłeś remanent. Wiesz co masz, po co kiedyś coś kupiłeś – do którego projektu, pracy.

Z czasem pewnie niektóre projekty porzuciłeś, albo nie masz już motywacji, żeby je wykonać. W przypadku niektórych rzeczy po postu nie będziesz w stanie sobie przypomnieć, po co coś kupiłeś (jeśli przy zakupie uległeś impulsowemu kupowaniu, to raczej sobie nie przypomnisz już nigdy).

Co z tą stertą gratów?

Sprzedaj, lub oddaj.

Co sprzedać?

Sprzęty nierozpakowane, posiadające jakąś realną wartość, inną, niż wartość sentymentalna. Przykładowo: miałeś plan, żeby wszystkie okucia ogrodowego węża do wody wymienić na mosiężne, ale zanim to się stało, zlikwidowałeś ogródek? Sprzedaj te okucia, nadal mogą mieć wartość, ktoś inny je doceni, w szczególności, jeśli sprzedasz poniżej ceny podobnych przedmiotów w ofercie sklepów.

Co oddać?

Przede wszystkim wszystko to, co może przydać się organizacjom charytatywnym, jak schroniska dla zwierząt itp. Masz smycze po od dawna nieżyjącym psie? Oddaj do schroniska, przydadzą im się. Masz pół worka zaprawy po jakimś remoncie, który już skończyłeś? Oddaj, komuś może akurat brakuje te pół worka.

Jak się pozbyć?

Sprzedaż: allegro. Oddawanie: kontakt osobisty (np. do tych schronisk dla zwierząt), bądź OLX.

Zapamiętaj jedno: przy sprzedaży ustal ATRAKCYJNĄ cenę, pamiętaj, że priorytetem dla Ciebie jest pozbycie się graciarstwa. Zarobek jest tylko dodatkiem. Jeśli ustalisz cenę za wysoko, grat dalej będzie Ci zalegał w domu, aż w końcu się zdenerwujesz i wyrzucisz go na śmietnik, nie otrzymując ani grosza.

Top 50 rzeczy na COVID – 30/50 – pozbądź się graciarni
Tagi: